Implantologia pruszków, implanty ursus, korony, mosty

Co to jest implant?

Implanty Pruszków

Jest to element zastępujący korzeń własnego zęba. Zostaje on chirurgicznie wprowadzony w kość wyrostka zębodołowego. Jest punktem wyjścia do wykonania stałego uzupełnienia protetycznego (korony, mostu) lub rekonstrukcji zgryzu, kiedy nie mamy już ani jednego własnego zęba.

Wyglądem implant przypomina niewielką śrubkę o średnicy ok.3-4 mm i długości od 7 do 21 mm, pustą w środku, a nagwintowaną również od wewnątrz. Ów wewnętrzny gwint służy do umocowania protetyki. Tytan - oto, z czego zrobione są implanty. Dlaczego? Dlatego, że jest to pierwiastek doskonale tolerowany przez organizm, który nie traktuje go jak "ciało obce" i jest na tyle wytrzymały, żeby znieść obciążenia takie, jakim podlegają korzenie naturalnych zębów. Ważne! Układ odpornościowy organizmu "nie widzi" tytanu, nie może, więc go odrzucić. Po umieszczeniu w kości implantu, automatycznie - jak po złamaniu, np. nogi-następują procesy naprawczo-gojące, zwane osteointegracją, które trwają od 3 do 6 miesięcy. Ważne! Po tym okresie następuje tzw. obciążenie implantu i możemy myśleć o wykonaniu uzupełnień protetycznych, by przywrócić pacjentowi pełny uśmiech.

Zabieg przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym (jak do leczenia), w osłonie antybiotykowej, często trwa krócej niż niejedna ekstrakcja. Trzeba wiedzieć, że leczenie implantologiczne trwa długo, ale w zamian otrzymuje się solidną podbudowę pod rozwiązania protetyczne. Każdy pacjent leczony implantologicznie powinien ściśle stosować się do zaleceń swojego lekarza dotyczących higieny jamy ustnej i częstych wizyt kontrolnych.

Implanty jednoczasowe Implanty Replace, Nobel Biocare

Implanty Replace Pruszków

W tak krótkim czasie w wielu przypadkach możliwa jest odbudowa zębów dzięki implantom. Nowoczesne implanty dają Ci duże możliwości:

  • Możesz rozmawiać i śmiać się bez skrępowania. Twoje nowe zęby są mocno zakorzenione i wydają się po prostu być Twoimi naturalnymi zębami,
  • Możesz bez żadnych problemów jeść, co tylko zechcesz,
  • Odzyskasz swój naturalny uśmiech,
  • Jest to pewna i niezawodna metoda wykonania zabiegu,
  • Uzyskasz pomoc i poradę na całym świecie,
  • Nie zachodzi potrzeba szlifowania przyległych, zdrowych zębów.

Gabinet przyjazny dziecku

Karta stałego klienta

Więcej